ФотоХарченко 5     Днями, відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальницею Ставищенської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Наталею Харченко на тему: «Актуальні питання декларування доходів громадян».

     Надаємо відповіді на найбільш актуальні:

    Питання: Чи сплачує підприємство податок з доходів фізичних осіб у разі укладання договору купівлі – продажу нерухомого або рухомого майна з ФО?

    Відповідь: У разі укладання юридичною особою з фізичною особою договору купівлі-продажу нерухомого або рухомого майна, юридична особа, як податковий агент, зобов’язана здійснити нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб з доходів, отриманих фізичною особою від продажу (обміну) такого майна.

    Питання: Чи оподатковується ПДФО дохід у вигляді спадщини, отриманий платником податку від фізичної особи – резидента та від членів сім´ї першого ступеня споріднення?

    Відповідь: За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщин (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

    Фізичні особи - резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи - резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (подарунку).

Ставищенська  ДПІ

ГУ ДПС у Київській області

Фото Діденко V     Цього разу, сеанс телефонного зв’язку з начальницею Таращанської ДПІ ГУ ДПС Київській області Тетяною Діденко проведено на тему «Право на податкову знижку».

     Надаємо відповіді на декілька найбільш актуальних питань.

     Питання: Чи можна включити витрати за навчання в інтернатурі вищого медичного навчального закладу до податкової знижки?

     Відповідь: Так. Суми коштів, сплачених платником податків на користь вищих медичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого степеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст..166 Податкового кодексу України можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника за звітний рік.

     Згідно п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 ПКУ визначено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, а саме сума коштів, сплачених платником податків на користь вітчизняних вищих та професійно – технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника та / або члена його сім’ї першого степеня споріднення.

     Статтею 28 Закону України від 01.07.2014року № 1556-У11 визначено типи навчальних закладів. Де зазначено, що інтернатура є невід’ємною ланкою безперервного процесу підготовки у вищому медичному закладі освіти фахівців за напрямом професійного спрямування.

     Питання: Чи потрібно відкривати додатковий рахунок для повернення коштів  внаслідок застосування права на податкову знижку?

     Відповідь: Відповідно до п.179.8 ст.179 ПКУ сума , що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь - якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації. Тому, відкриття додаткових рахунків не передбачено.

Таращанська ДПІ

ГУ ДПС у Київській області

foto      На запитання платників податків відповідала начальниця Білоцерківського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Київській області Ольга Шульга.

     Під час сеансу телефонного зв’язку платники цікавилися змінами по оподаткуванню податком на додану вартість з 1 березня 2021 року, внесеними Законом України від 25 лютого 2021 року № 1115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції», а саме:

     Питання: Чи застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 відсотків до операцій з постачання послуг ?

     Відповідь: Ні, згідно внесених змін, пункт 193.1 статті 193 Податкового Кодексу України доповнено підпунктом «г» , а саме: новою ставкою податку у розмірі 14 відсотків , яка застосовується лише для операцій постачання та при імпорті сільгосппродукції.

     Питання: За якою ставкою оподатковуються операції з постачання жита ( 1002) на території України, якщо аванс  був  отриманий до 01 березня 2021 року?

     Відповідь: Згідно п. 541 підрозділу 2 розділу XX Податкового Кодексу України у разі, коли отримання авансу відбулось в період дії ставки 20 відсотків, а відвантаження відбуватиметься в період дії ставки 14 відсотків - то в цьому випадку до всієї операції буде застосовуватися ставка 20 відсотків.

     Питання: Яку ставку слід застосовувати при проведенні коригування податкових зобов’язань при зміні договірної (контрактної) вартості продукції (товарів), якщо поставка відбулася до 01.03.2021 року?

     Відповідь: У разі, якщо відбувається зміна ціни на товар, поставлений під час дії ставки 20 відсотків – то  в цьому випадку слід також застосовувати при коригуванні  теж ставку 20 відсотків.

foto2     Днями, відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником Тетіївської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Віталієм Голодняком на тему: «Актуальні питання декларування доходів громадян. Порядок отримання податкової знижки у 2021 році».

    Відповіді на найбільш актуальні питання.

     1. Питання: Якщо подано декларацію для податкової знижки та самостійно виявлено помилку, як виправити? Чи можна подати уточнюючу?

     Відповідь: Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації (пп. 166.1.2 ст. 166 Податкового кодексу України).

     У випадку, якщо були виявлені документально підтверджені суми, що не були враховані при поданні річної податкової декларації, для реалізації свого права на податкову знижку платник податку може подати уточнюючу декларацію до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, оскільки право на податкову знижку надається лише за наслідками звітного податкового року.

     2. Питання: В який спосіб громадянин може подати декларацію про отримані доходи?

     Відповідь: Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи: особисто або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

     Упереджуючи поширення коронавірусної хвороби COVID-19, бажано подання податкової звітності без візиту до державної податкової інспекції. Тому, радимо кожному декларанту через електронний сервіс, в Електронному кабінеті платника сформувати декларацію з вже частково заповненими даними (на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна) та надіслати її до ДПІ.

Тетіївська ДПІ

ГУ ДПС у Київській області

Фото лекція     Сьогодні, для студентів економічного відділення ВСП «Технолого -економічного коледжу Білоцерківського національного аграрного університету» з використанням можливостей Googl meet була проведена відео-конференція на тему: «Кампанія декларування доходів. Порядок отримання податкової знижки».

     Заступник начальника Білоцерківської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Любов Щілінська ознайомила слухачів із основними видами доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню та електронними сервісами, які використовуються для подання декларації про майновий стан і доходи. Особливо корисною була інформація щодо кешбеку на певні види витрат, які надають право на податкову знижку при сплаті ПДФО, оскільки серед переліку є витрати на навчання в закладах передвищої та вищої освіти.

     Наостанок, Любов Щілінська наголосила на збереженні традицій плідної співпраці із оволодіння практичних навичок студентами щодо застосування податкового законодавства.

Білоцерківська ДПІ

ГУ ДПС у Київській області

   

e-mail: volodarka.gromada@gmail.com

Hosting Ukraine

   

площа Миру, 4,

смт Володарка, Білоцерківський район

Київська область, 09301

тел. (04569) 5-21-24, 5-06-65

   
© Володарська селищна територіальна громада