Календар новин  

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
   

Рекомендуємо  

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Київська обласна державна адміністрація

regcenter

   

Форма входу  

   
   

Статистика  

Сьогодні 4

Вчора 157

За тиждень 654

За місяць 654

Всього 35949

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

   
Погода

Календарні свята та події. Спілкуємося українською

   

Про очищення річки Рось

Недавно до редакції газети «Голос Володарщини» зайшов депутат Володарської селищної ради Юрій Ткачук, який із задоволенням повідомив, що у Володарці розпочалися роботи з очищення русла річки Рось. За детальнішою інформацією ми звернулися до Володарського селищного голови Ю. В. Слободського:

-          Юрію Васильовичу, від жителів Володарки доводилося чути різні відгуки з приводу робіт з очищення річки Рось і Володарського водосховища – від схвальних і до скептичних. Одні кажуть, що такі роботи необхідні, інші – що то марне витрачання коштів. А яка Ваша думка?

-          Давайте спочатку з’ясуємо, для чого і для кого ми це робимо? Люди старшого покоління пам’ятають чисті води, широкі береги і пляжі Росі свого дитинства і юності. Порівняння із теперішнім станом річки Рось – не на користь сьогодення. Дно річки та водосховища замулене, береги порослі чагарниками й очеретами, відбуваються процеси гниття, різко збільшилася кількість гризунів. Такі фактори можуть негативно позначитися на екологічній та епідеміологічній ситуації.  Але ж і нинішнє, і майбутні покоління також мають право на чисте довкілля. Тому, як тільки трапилася нагода покращити екологічну ситуацію на річці Рось і на водосховищі, депутати Володарської селищної ради скористалися можливістю та ухвалили відповідне рішення.

 

-          Усі масштабні роботи взагалі і роботи з очищення  річки Рось зокрема складаються з етапів планування, проектування, фінансування і виконання. Хотілося б отримати інформацію про кожен із цих етапів. Отже, спочатку – планування.

-          У 2013 році Київська обласна рада  затвердила обласну цільову програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.

Рішенням Київської обласної ради від 2016 року було затверджено Перелік природоохоронних заходів на 2016 рік, до якого включено і заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму річки Рось з метою захисту від підтоплення селища міського типу Володарка.

-          Далі: проектна документація, її особливості, та за чиї кошти виготовлена?

-          До проектної документації входять два окремі проекти щодо Володарського водосховища і щодо річки Рось. Виготовлення проектної документації на загальну суму 100 000 гривень профінансоване за кошти Володарської селищної ради. Це загальнопоширена практика й умова, коли виготовлення проектно-кошторисної документації фінансується із місцевих бюджетів.

-          Сто тисяч гривень за виготовлення проектно-кошторисної документації – сума немала. Чи окупиться така інвестиція?

-          Відповідно до проектів передбачається виконати роботи з розчищення русла річки Рось довжиною 1 кілометр, частини мілководної акваторії водосховища площею 5 гектарів та виконати благоустрій прибережних зон на площі 9 гектарів. Загальна кошторисна вартість виконання робіт, які будуть профінансовані, наголошую, вже не із селищного, а з обласного бюджету, складає 10 мільйонів гривень. Порівняємо сто тисяч і десять мільйонів – от і відповідь на запитання.

-          Протягом якого періоду планується проведення робіт?

-          Фінансування заходів планується проводити протягом 2016 - 2021 років за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього середовища. На 2016 рік виділено 70 тисяч гривень, за рахунок чого було розпочато роботи. Головний розпорядник коштів - департамент з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської державної адміністрації. Виконавець робіт - Управління водних ресурсів у місті Києві та Київській області.

        Інтерв’ю провів Валерій Миколаєнко.

You have no rights to post comments

   

e-mail: volodarka.gromada@gmail.com

Hosting Ukraine

   

площа Миру, 4,

смт Володарка, Білоцерківський район

Київська область, 09301

тел. (04569) 5-21-24, 5-11-57, 5-13-64 , 5-13-67

   
© Володарська територіальна громада